Internet światłowodowy

Internet światłowodowy

Światłowód czyli przezroczysta, zamknięta struktura z włókna szklanego to na chwilę obecną najpewniejszy sposób dostępu do Internetu, telewizji czy telefonii jaki możemy brać pod uwagę. Możliwości kabli światłowodowych są znacznie wyższe niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić – a przede wszystkim – niż jesteśmy w stanie obecnie wykorzystać.

Internet światłowodowy to jedna z najnowocześniejszych technologii teleinformacyjnych, którą charakteryzuje przede wszystkim nieograniczona prędkość przesyłu, niezawodność a także odporność na zakłócenia. Połączenie uzyskane za pośrednictwem światłowodu utrzymuje się stale na tym samym poziomie a odczuwalna prędkość Internetu jest taka sama dla wszystkich użytkowników bez względu na ilość osób korzystających w danym momencie z Wi-Fi.

Dlatego śmiało możemy stwierdzić, że Internet światłowodowy to TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI DOSTĘPNA JUŻ DZIŚ !

Światłowody są także używane w celach medycznych, na przykład w technice endoskopowej, dekoracyjnych, w telekomunikacji, telewizji kablowej, technice laserowej, optoelektronice i jako składniki zintegrowanych układów optycznych. Medium transmisyjnym jest włókno światłowodowe o średnicy nieco większej od średnicy ludzkiego włosa.

Pierwszy na świecie światłowód telekomunikacyjny został stworzony w 1977 roku. Mierzył on 9 km długości i łączył dwie centrale telefoniczne w Turynie we Włoszech. W Polsce pierwszy kabel światłowodowy został zaprojektowany i stworzony w 1978 roku przez pracowników naukowych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lubinie. Obecnie najdłuższy światłowód na świecie to SEA-ME-WE 3 osiągający długość 39 000 km i łączący Zachodnią Europę, przez Bliski Wschód, z Południowo-Wschodnią Azją oraz Australią.

Jeżeli światłowód w miejscu Państwa zamieszkania nie występuje – kładziemy nowy.

Światłowód to przyszłość. Dlatego podążając za trendem cyfrowej rewolucji, firma PHU DELCOM oferuje swoim Klientom usługę instalacji Internetu światłowodowego. Nie jest to technologia zarezerwowana wyłącznie dla największych miast dlatego też zapewniamy, że instalacja Internetu światłowodowegoprzez naszych specjalistów  może mieć miejsce na terenie zarówno Krakowa jak i jego okolic. Jeżeli światłowód w miejscu Państwa zamieszkania nie występuje – kładziemy nowy. Tym samym łamiemy stereotyp jakoby najszybszy Internet zarezerwowany był wyłącznie dla wybranych.

Internet światłowodowy to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej powszechne i łatwo dostępne. Sama instalacja Internetu na światłowodach jest szybka, prosta i nieinwazyjna. Zamawiając usługę instalacji w swoi domu czy biurze nasi Klienci od razu otrzymują router, który dostosowany jest do obsługi dużych prędkości jakie gwarantuje dostawca Internetu na światłowodach w Krakowie.

Już dziś zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Oferta – w zależności od potrzeb oraz lokalizacji miejsca instalacji światłowodu jest ustalana z każdych z naszych Klientów w sposób indywidualny. Nie zwlekaj zatem i skontaktuj się z nami już dziś.

Zapraszamy do współpracy.

 

Bądź z nami na bieżąco!