Wirtualizacja serwerów

Wirtualizacja serwerów

Wirtualizacja serwerów to proces, którego celem jest połączenie wielu serwerów obejmujących swoim zakresem inne usługi w jeden serwer fizyczny, dostępny w ramach zasobów naszej firmy. Wirtualizacja aplikacji umożliwia znaczną redukcję kosztów w infrastrukturę IT, która może ograniczyć się do zaledwie jednego serwera fizycznego.

Wirtualizacja sieci

Wirtualizacja sieci daje nam szansę na pełne wykorzystanie dostępnych w firmie zasobów oraz znaczną poprawę bezpieczeństwa danych w formie cyfrowej. Wirtualizacja zasobów informatycznych to szeroki proces, który może obejmować różne aspekty konsolidacji, począwszy od wirtualizacji pamięci masowej, aż po wirtualizację desktopów.

Co zyskuje klient dzięki wdrożeniu wirtualizacji serwerów w organizacji?

Przede wszystkim:

 

  • Bezpieczeństwo danych IT
  • Mniejsze koszty inwestycji w sprzęt IT i utrzymania wielu serwerów fizycznych
  • Lepsza organizacja procesów IT w firmie

To tylko nieliczne z zalet wirtualizacji. Warto wspomnieć o dużej elastyczności wirtualizacji, która pozwala na łatwe skalowanie naszego biznesu.

Wirtualizacja – proces symulowania przez oprogramowanie istnienia zasobów logicznych, które wykorzystują ustalone podczas konfiguracji zasoby fizyczne. np. wirtualna maszyna stosuje wirtualizację w celu emulowania pracy maszyny z danym systemem operacyjnym pozwalając przez to badać zachowanie tej maszyny i jej oprogramowania bez wpływania na realny system operacyjny, na którym pracujemy.

Wirtualizacja umożliwia efektywniejsze wykorzystanie istniejących zasobów sprzętowych środowiska informatycznego poprzez dowolne (w ramach możliwości sprzętowych czy programowych oraz założeń projektowych) modyfikowanie cech wirtualizowanych zasobów, dostosowując je do wymagań użytkownika.

Jedną z pierwszych szeroko stosowanych technik wirtualizacji była technika wirtualizacji pamięci operacyjnej. Obecnie technika ta jest powszechna nie tylko w superkomputerach, serwerach czy komputerach osobistych, ale także w systemach wbudowanych. Inną techniką wirtualizacji jest wirtualizacja sprzętu komputerowego w celu umożliwienia jednoczesnego uruchamiania wielu systemów operacyjnych.

wirtualizacja serwerów krakow

Już dziś zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Wiemy jak zaplanować i zrealizować projekt wirtualizacyjny w taki sposób, żeby zapewnić maksymalne korzyści. Oferta jest ustalana z każdych z naszych Klientów w sposób indywidualny. Nie zwlekaj zatem i skontaktuj się z nami już dziś.

Zapraszamy do współpracy.

 

Bądź z nami na bieżąco!