Podpis kwalifikowany dla księgowych. Czy warto go wyrobić?

Podpis elektroniczny dla księgowych ma taką samą moc jak podpis tradycyjny, a podpisane w ten sposób dokumenty są ważne. Taki podpis może więc być z powodzeniem stosowany np. w biurach rachunkowych. Jest to znacznie szybszy sposób na podpisanie dokumentów wymagających formy pisemnej.

Nie zawsze mamy możliwość wydrukować dokumenty i ręcznie je podpisać. Rozwiązaniem może być kwalifikowany podpis elektroniczny. Będzie to szczególnie ważne np. dla księgowych, którzy na co dzień podpisują wiele różnych dokumentów, które następnie muszą jeszcze zostać wysłane do adresata. Podpis kwalifikowany dla księgowych to rozwiązanie, które znacznie ułatwi codzienną pracę.

Dlaczego warto zamówić podpis elektroniczny dla biura rachunkowego?

  • składanie deklaracji podatkowych (podpisywanie JPK)
  • składanie deklaracji ZUS
  • podpisywanie sprawozdań finansowych
  • podpisywanie faktur
  • zawieranie umów elektronicznych na obsługę księgową
  • kontakt z GIIF
  • wysyłanie deklaracji PIT-11 w formie elektronicznej
podpis elektroniczny dla biura rachunkowego

Podpis elektroniczny dla księgowej bez wątpienia ma wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala on na znaczną oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. 

Dokumenty można podpisać nie wychodząc z domu, nie trzeba ich też drukować, ani wysyłać. Podpis kwalifikowany dla księgowych może być wykorzystywany zarówno do podpisywania dokumentów biznesowych np. kontraktów, dokumentów kadrowych jak np. umowa o pracę, a także urzędowych np. do KRS czy ZUS. Korzystanie z podpisu elektronicznego to także gwarancja bezpieczeństwa. Takiego podpisu nie da się sfałszować. Warto pamiętać, że wszystkie biura rachunkowe mają obowiązek przekazywania zeznań podatkowych do urzędów skarbowych w formie elektronicznej. E-podpis dla biur rachunkowych jest więc koniecznością. Możliwość załatwienia sprawy przez podpis elektroniczny pomoże też pozyskać nowych klientów, gdyż dzięki temu mogą oni szybciej załatwić swoje sprawy.

Podpis elektroniczny do urzędu skarbowego. Jak go wyrobić?

Podpis elektroniczny stanowi potwierdzenie tożsamości przy elektronicznej wysyłce dokumentów składanych za pomocą platform administracji państwowej. Dzięki temu przez internet można złożyć np. deklarację podatkową. W wyrobieniu podpisu kwalifikowanego pomoże np. firma IT w Krakowie Delcom. Kwalifikowany podpis elektroniczny można zamówić w Krakowie w szybki i łatwy sposób. Całą procedurę można przeprowadzić całkowicie zdalnie, a podpis elektroniczny można uzyskać już nawet w pół godziny. Do wydania certyfikatu kwalifikowanego niezbędna jest weryfikacja tożsamości klienta.

Certyfikat jest zazwyczaj wydawany na okres roku, 2 lub 3 lat. Do wyboru są różne rodzaje certyfikatów kwalifikowanych np. certyfikaty Standard oraz Mini to certyfikaty posiadające czytnik kart kryptograficznych oraz kartę kryptograficzną. W przypadku SimplySign natomiast autoryzacja podpisu następuje za pomocą telefonu komórkowego, co jest dla wielu Klientów rozwiązaniem znacznie wygodniejszym.