Podpis kwalifikowany dla obcokrajowców

Podpis kwalifikowany dla obcokrajowców to jedno z ułatwień skierowanych właśnie do cudzociemców. Obecnie e-podpis ma znaczenie wielowymiarowe, bowiem Polska stała się ważnym punktem na geopolitycznej mapie Europy. Każda osoba nie posiadająca polskiego paszportu może ubiegać się o podpis elektroniczny w naszym kraju. Czemu to ma tak właściwie służyć i jakie trzeba spełnić wymagania, żeby uzyskać podpis kwalifikowany nie będąc Polakiem?

Podpis kwalifikowany dla obcokrajowców

Do czego przydatny jest podpis elektroniczny dla obcokrajowca?

Podpis elektroniczny dla obcokrajowca to rzecz ułatwiająca życie, nie tylko w biznesie, ale także w życiu codziennym. Przede wszystkim podpis elektroniczny, jak na przykład podpis Simplysign dla osoby zagranicznej pozwoli elektronicznie podpisywać dokumenty, które muszą zostać dostarczone do KRS. Mówimy zatem o wszelkich osobach związanych z działalnością spółek prawa handlowego lub spółki cywilnej. Jeśli chodzi o sprawy biznesowe, to podpis elektroniczny dla obcokrajowca pozwoli podpisywać umowy B2B i B2C, które są nieodzownym elementem prowadzenia działalności gospodarczej w naszym kraju.

Firma IT w Krakowie Delcom zajmuje się pomocą w uzyskaniu podpisu elektronicznego dla obcokrajowca, co jest pomocne nie tylko w biznesie. Możemy bowiem posiadając taki e-podpis wykorzystać go do komunikacji z urzędami, w tym wysłać dokumenty do Urzędu Skarbowego czy podpisać deklarację do ZUS, a nawet podpisać ofertę gdy zgłaszamy się do przetargu w zamówieniach publicznych.

Podpis kwalifikowany dla cudzoziemca: jak i gdzie wyrobić? 

Podpis kwalifikowany dla obcokrajowców można zamówić w Krakowie. Kraków to multikulturowe miasto, w którym mieszka wielu cudzoziemców i możliwość wyrobienia przez nich podpisu kwalifikowanego dla cudzoziemców z pewnością ułatwi im życie.

Podpis elektroniczny dla obcokrajowca to oczywiście pewne usprawnienie życia, które jest skierowane do każdej osoby, niebędącej Polakiem, a zainteresowanej wyrobieniem e-podpisu. Niezależnie, czy będzie to Amerykanin, Afrykanin, Europejczyk czy Hindus, każdy obcokrajowiec ma prawo i możliwość wyrobienia podpisu kwalifikowanego dla obcokrajowców.

podpis elektroniczny dla obcokrajowca

Podpis kwalifikowany bez numeru PESEL?

Tak, jest też taka możliwość, żeby wyrobić podpis kwalifikowany dla cudzoziemca nie posiadającego numeru PESEL. Jest to procedura może bardziej wymagająca, ale e-podpis Certum stwarza także możliwości do wyrobienia podpisu kwalifikowanego dla obcokrajowców. Warto zaznaczyć, że weryfikacja tożsamości dla osób nie posiadających numeru PESEL może odbyć się poprzez potwierdzenie jej w Punktach Firmowych Certum lub Punktach Partnerskich, a nawet istnieje możliwość potwierdzenia tożsamości zdalnie!

CENNIK Podpis kwalifikowany dla obcokrajowców

partner Asseco Kraków
3591 rok
  • SimplySign

  • Podpisując dokument za pomocą SimplySign, korzystasz z wygodnej aplikacji mobilnej
2 lata - 469,00 zł; 3 lata - 559,00 zł
czytnik do podpisów elektronicznych
2691 rok
  • Certum Standard

  • Zestaw Certum STANDARD  to urządzenie do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego
2 lata - 329,00 zł; 3 lata - 459,00 zł
e-podpis
2991 rok
  • Certum Mini

  • Zestaw CERTUM Mini wprost idealny dla klientów poszukujących rozwiązań mobilnych
2 lata - 399,00 zł; 3 lata - 519,00 zł

Wszystkie podawane ceny są cenami netto.

Do wydania certyfikatu kwalifikowanego niezbędna jest weryfikacja tożsamości Klienta. Koszt pojedynczej weryfikacji – od 949 zł/netto. Przy ilości większej niż 3 cenę ustalamy indywidualnie.